^ Powrót na górę

 

 

Dwa spotkania w Studium Regionalnym

Rozmiar tekstu:

muzeum
W styczniu Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza na dwa spotkania w ramach cyklu Studium Regionalne. Będą one poświęcone postaci dominikanina Feliksa herbu Gozdawa oraz tandemowi wieloletnich współpracowników – Ryszardowi Sierocińskiemu i Pawłowi Durajowi.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w 2017 spotkania Studium Regionalnego organizowane będą w czwartki. W styczniu będą to 12 i 26 dni miesiąca.

12 stycznia o godz. 17:00 dr Grzegorz Wierzchowski opowie o swojej książce „Feliks herbu Gozdawa 1537-1602. Zapomniany sieradzki dominikanin”.

Dwa tygodnie później o tej samej godzinie gośćmi muzeum będą fotograf Ryszard Sierociński i plastyk Paweł Duraj. Ten wydawniczy duet w 2015 roku obchodził 25-lecie współpracy. Dzięki niej w ciągu ćwierćwiecza na rynku księgarskim pojawiło się około 130 wydawnictw. W większości są to opracowania albumowe poświęcone miejscom i miejscowościom, m.in. „Z biegiem Warty. Impresje fotograficzne”, „Sieradz. Moje miasto”, „Siedem wieków fary wieluńskiej”, „Między Wartą a Nerem”, „Załęczański Park Krajobrazowy”, „Skarby Łęczycy”, „Kępno i okolice” oraz „Sieradzka księga pokoleń”. 27 lat współdziałania Ryszarda Sierocińskiego i Pawła Duraja przyniosło też około 1,5 tys. mniejszych publikacji i akcydensów – kalendarzy, ulotek i materiałów reklamowych.

Oba spotkania odbędą się w sali rycerskiej budynku przy ul. Dominikańskiej 2.

T.O.