^ Powrót na górę

 

 

Rzeźba, obiekt, rysunek. Nowa wystawa w BWA

Rozmiar tekstu:

bwa
Od piątku 3 lutego do 24 tego miesiąca w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać wystawę rzeźb, obiektów i rysunków „Obszar, forma, tożsamość”

– Są to prace 27 artystów związanych z Wydziałem Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych: doktorantów, asystentów, wykładowców i absolwentów. Nie przesadzę jeśli powiem, że autorzy tych prac to śmietanka polskiego rzeźbiarstwa. Całe to liczne grono nie mogło do Sieradza przyjechać, ale na wernisażu gościmy jego silną reprezentację – mówiła Małgorzata Szymlet-Piotrowska, dyrektor BWA, przedstawiając zwiedzającym dr hab. Ewę Janus, dziekana Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie, prof. Mariolę Wawrzusiak-Borcz, która jest pomysłodawczynią i kuratorem wystawy, oraz prof. Bogusza Salwińskiego i Sławomira Biernata.

Jest to pierwsza wystawa przekrojowo prezentująca dorobek rzeźbiarzy z Krakowa, ale jedna z artystek jest już w Sieradzu znana. W 2011 roku sieradzkie BWA prezentowało prace Marioli Wawrzusiak-Borcz. Wówczas zrodził się pomysł szerszego zaprezentowania prac kadry Wydziału Rzeźby. – Łączy nas coś więcej niż tylko miejsce pracy. To pewna wspólnota oparta na różnorodności, ale przy zachowaniu autonomii własnej twórczości. Pokusiliśmy się nawet o sformułowanie „krakowska szkoła rzeźby”, które oparte jest na tym, że właściwie tej szkoły nie ma, bo prezentujemy zupełnie różne podejścia. Ekspozycja jest przekrojem stylów, warsztatów oraz możliwości technologicznych i materiałowych. Tradycja miesza się tu z nowatorstwem, a doświadczenie z młodością – powiedziała dziekan Ewa Janus.

Prace na wystawę wybierała Mariola Wawrzusiak-Borcz.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

28  29

30  31