^ Powrót na górę

 

 

Podróże dalekie i bliskie z Anną Dzierzgowską

Rozmiar tekstu:

pbp
Czytelnicy Powiatowej Biblioteki Publicznej kolejny raz podróżowali z Anną Dzierzgowską. Tym razem podróżniczka podsumowała wszystkie swoje wyjazdy.

Przez ponad godzinę uczestnicy spotkania zwiedzili pół świata. Przez pokaz slajdów ze zdjęciami wykonanymi przez Annę Dzierzgowską przewijały się głównie zabytki i krajobrazy, ale nie brakowało też miejsc z turystycznego punktu widzenia uważanych za mało atrakcyjne: ciemnych zaułków i brudnych uliczek, bo przecież to też składa się na obraz odwiedzanych miejsc.

Tych podróży w kilkudziesięcioletniej „karierze” Anny Dzierzgowskiej było całe mnóstwo. – Byłam w 43 krajach, podróżując albo samotnie, albo w niewielkiej grupie. Najliczniejsza to było 14 osób. Jeździło się pociągami, latało samolotami, czasem podróżowało autostopem. I tak sobie odwiedzałam rożne miejsca, aż trafiłam do Hiszpanii i zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia – wspomina podróżniczka. Miłość do Hiszpanii byłaby niepełna bez znajomości języka, więc trzeba się go było nauczyć: – Uczyłam się samodzielnie. Zaczęłam już w 1971 roku – mówi Anna Dzierzgowska.

Sieradzanie znają ją od lat, bo zawsze po powrocie z wyjazdu dzieli się z nimi wrażeniami z podróży. Spotkania z Anną Dzierzgowską odbywają się w PBP regularnie.

T.O.