^ Powrót na górę

 

 

Złoty Exlibris dla Powiatowej Biblioteki Publicznej

Rozmiar tekstu:

pbp1
Publikacja „Łączy nas miłość do książek”, przygotowana z okazji jubileuszu 70-lecia największej sieradzkiej biblioteki, została uhonorowana prestiżową nagrodą Złoty Exlibris za najlepsze wydawnictwo o ziemi łódzkiej.

Książka jest zbiorem kilkudziesięciu wspomnień o bibliotece przy ul. Żwirki i Wigury. Napisali je ludzie, którzy na przestrzeni lat w jakiś sposób się z nią zetknęli, wypożyczali tu książki, przychodzili na spotkania z pisarzami, a czasem tylko mijali ją w drodze do pracy czy szkoły. Większość autorów tekstów to osoby znane z życia społecznego i kulturalnego Sieradza: nauczyciele, dziennikarze, pracownicy domów kultury oraz byli i obecni bibliotekarze. Publikacja ujrzała światło dzienne jesienią ubiegłego roku, gdy biblioteka obchodziła swoje 70-lecie.

– To zaszczytne wyróżnienie otrzymaliśmy w roku wyjątkowym. W 2017 przypada bowiem jubileusz 100-lecia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi, organizatorki konkursu Złoty Exlibris. Z okazji sukcesu naszego wspólnego dzieła raz jeszcze pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania publikacji „Łączy nas miłość do książek”: autorom i redaktorom, sponsorom, samorządom powiatu sieradzkiego i miasta Sieradza, wydawcom, czytelnikom i sympatykom naszej biblioteki – mówi Hanna Krawczyk, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, która imieniu tego licznego grona związanego z publikacją, odebrała pamiątkową statuetkę.

Uroczystość wręczenia nagród Złoty Exlibris odbyła się w czwartek 27 kwietnia w sali widowiskowej WBP w Łodzi.

T.O.

2  3

4  5