^ Powrót na górę

 

 

Wystawa prac Jerzego Jabłońskiego

Rozmiar tekstu:

bwa
Przez lata przygotowywał wystawy innych autorów, teraz przygotował swoją. Jerzy Jabłoński, artysta pracujący w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu, pokazał kilkadziesiąt swoich prac.

Jerzego Jabłońskiego zna każdy, kto regularnie przychodzi do BWA, a większość kojarzy go z aparatem fotograficznym, którym dokumentuje każdy wernisaż. O tym jednak, że od wielu lat maluje, wiedzą nieliczni. – Maluję od zawsze, od dziecka mam taką potrzebę. Jest w tym ogromna zasługa mojej nauczycielki plastyki w szkole podstawowej, pani Krystyny Majewskiej. To ona jako pierwsza zauważyła moje zdolności. Rozwijałem je w kole plastycznym, a potem w Liceum Plastycznym w Zduńskiej Woli. I mimo że później przez lata zawodowo robiłem inne rzeczy, malowanie zawsze było obecne w moim życiu – mówi autor prac i podkreśla, że wystawa jest zasługą dyrektor BWA Małgorzaty Szymlet-Piotrowskiej.

Wystawa nosi tytuł „Sieradz – miejsca nieoczywiste” i wprost sugeruje tematykę prac. Są na nich obiekty, czasami ich fragmenty, mniej lub bardziej dla Sieradza charakterystyczne – budynki, ulice, pejzaże i zaobserwowane sytuacje.

Obrazy Jerzego Jabłońskiego można oglądać w BWA do 25 sierpnia 2017 r.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

18  19

20  21