^ Powrót na górę

 

 

Najważniejsza książka. Rozstrzygnięcie konkursu

Rozmiar tekstu:

pbp
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu rozstrzygnęła konkurs literacki „Najważniejsza książka w mojej rodzinie”, zorganizowany w ramach projektu „Dumni ze swoich małych ojczyzn”. Na jego realizację biblioteka pozyskała dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne opisanie książki, która odegrała znaczącą rolę w dziejach rodziny. Ponieważ część osób, które zgłosiły swoje prace, to ludzie znani z życia kulturalnego Sieradza, komisja konkursowa otrzymała do przeczytania prace bez nazwisk. Na etapie oceniania jurorzy nie wiedzieli, czyje prace czytają.

Do konkursu zgłosiło się 9 autorów. Jury przyznało 3 nagrody i 2 wyróżnienia. Miejsce pierwsze zajęła Joanna Chachuła, drugie Małgorzata Szymlet-Piotrowska, a trzecie Krystyna Peszko. Wyróżnienia otrzymały: Maria Fabisiewicz i Eugenia Wewersowicz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki w postaci książek.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w środowy (20 września) wieczór, tuż po prelekcji Wiesławy Sujeckiej „Atrakcje turystyczne Sieradza i ziemi sieradzkiej”.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9

10  11