^ Powrót na górę

 

 

Organy i flet w kościele na Jaworowym

Rozmiar tekstu:

organy
Po niedzielnej wieczornej mszy świętej w kościele na os. Jaworowym w Sieradzu wierni wysłuchali trzeciego koncertu w ramach Sieradzkiej Jesieni Organowej. Wystąpił duet małżeński „Duo Consonantes” w składzie: Joanna Woszczyk-Garbacz (flet) i Jakub Garbacz (organy).

Jakub Garbacz jest organistą i producentem muzycznym, absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi. Pełni funkcję pierwszego organisty Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Joanna Woszczyk-Garbacz w 2009 r. uzyskała tytuł doktora sztuki w zakresie gry na flecie. Osiem lat wcześniej ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi. Para od lat (razem oraz solo) koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą.

Podczas występu w Sieradzu duet wykonał 10 utworów, w tym m.in. słynną „Toccatę i Fugę d-moll” Jana Sebastiana Bacha i Suitę Gotycką Leona Boellmanna.

Już teraz zapraszamy do sieradzkiej kolegiaty na czwarty, ostatni już występ w ramach Sieradzkiej Jesieni Organowej. W koncercie finałowym w niedzielę 22 października o godz. 19:00 wystąpi duet organowo-akordeonowy: Ewa Sawoszczuk i Maciej Drapiński.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21