^ Powrót na górę

 

 

Wystawa poplenerowa na Przystani

Rozmiar tekstu:

przystan
W drugiej połowie lutego międzynarodowa grupa artystów przez 10 dni utrwalała na obrazach zabytki i przyrodę Sieradza. Tak powstała wystawa „Barwy ziemi sieradzkiej”, otwarta w restauracji Przystań z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Cieszy, że zagraniczni goście potrafią tak trafnie przekazać naszą radość z wywalczenia wolności – powiedział podczas otwarcia wystawy wicestarosta sieradzki Marek Kanicki. Ci zagraniczni goście to: Andrei Karpiankou i prof. Maria Karpiankova z Białorusi oraz Aleksandr Kabanov i Inna Kabanova z Węgier.

Na wystawie są również prace polskich artystów: Macieja Fronczaka, Joanny Koreckiej i Arnolda Ananicza. Kuratorem ekspozycji jest Ewa Gronostajska, a komisarzem pleneru – Marek Madej. Patronat kulturalno-społeczny nad wystawą sprawuje prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Jan Rakowski i prezes Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków Bożenna Leszczyńska.

„Barwy ziemi sieradzkiej” będą miały swoją kontynuację, bo część obrazów pojedzie do Warszawy i zostanie włączona do ekspozycji pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Jesienią bieżącego roku będzie je również można zobaczyć w sieradzkim Muzeum Okręgowym.

T.O.

1  2

3  5

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23