^ Powrót na górę

 

 

Pejzaż wewnętrzny. Nowa wystawa w BWA

Rozmiar tekstu:

bwa
Od 6 lipca do 14 września w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu można oglądać wystawę prac Magdaleny Kapuścińskiej-Borkiewicz, zatytułowaną „Pejzaż wewnętrzny”. Jest to malarstwo inspirowane naturą i architekturą.

„Pejzaż wewnętrzny” to tylko jedna z odsłon artystycznych Magdaleny Kapuścińskiej-Borkiewicz. – Malowanie to ciągłe odkrywanie samego siebie na nowo. Tak jak drewno ma słoje, po których widzimy, jak się rozwijało, tak po pracach można obserwować rozwój artysty. „Pejzaż wewnętrzny” to przekrój mojej pracy z kilku ostatnich lat – powiedziała artystka podczas wernisażu. Jej dokonania podsumowała dyrektor BWA Magdalena Szymlet-Piotrowska:

– Jest artystką bardzo ambitną. „Pejzaż wewnętrzny” to bodaj 28. jej wystawa indywidualna, a ma również na swoim koncie udział w około 200 wystawach zbiorowych pokonkursowych i poplenerowych, krajowych i międzynarodowych. Oprócz artystycznego, jest w niej również silny duch społecznikowski. Przez dwie kadencje nasza artystka pełniła funkcję prezesa Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Wtedy to zorganizowała prawie 40 plenerów malarskich, m.in. w Załęczu Wielkim, dzięki czemu nasi artyści również mogli brać udział w wystawach blisko Sieradza. W 2009 r. Magdalena Kapuścińska-Borkiewicz została odznaczona brązowym medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej – Gloria Artis”, nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25