^ Powrót na górę

 

 

Spotkanie z Jackiem Santorskim i Jarosławem Szulskim

Rozmiar tekstu:

pbp
„Biblioteka ze zdrowym podejściem” to cykl spotkań poświęconych zdrowiu, organizowanych w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu. Gościem pierwszego z nich była psycholog Aleksandra Grotowska. W drugim spotkaniu cyklu wzięli udział: psycholog Jacek Santorski oraz pisarz i nauczyciel Jarosław Szulski.

Ofiara, prześladowca i wybawiciel – te trzy role przyjmujemy w kontaktach z innymi ludźmi. – Bardzo wygodna jest w tym układzie rola ofiary, bo zdejmuje z nas odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenia naszych inicjatyw, nie trzeba też podejmować wysiłków, bo bycie ofiarą oznacza bierność – mówił Jacek Santorski, demonstrując zachowanie właściwe każdej z ról w krótkich scenkach z udziałem widzów. Ci ostatni wcielali się w rolę dzieci, a Jacek Santorski w rolę rodzica.

Jacek Santorski to autorytet w dziedzinie psychologii społecznej, zdrowia i biznesu. Zajmuje się szkoleniem przedsiębiorców i menadżerów. Prowadzi Akademię Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Jarosław Szulski jest nauczycielem Gimnazjum i Liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Napisał dwie powieści o szkole: „Zdarza się” i „Sor”. Współpracuje ze Szkołą Biznesu Politechniki Warszawskiej.

T.O.

IMG 7972  IMG 7975

IMG 7980  IMG 7982

IMG 7985  IMG 7989

IMG 7991  IMG 8012