^ Powrót na górę

 

 

Przegląd teatralny z księżniczką w roli głównej

Rozmiar tekstu:

sosw
Dziesięć grup teatralnych z placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych województwa łódzkiego wzięło udział w XXVI Przeglądzie Kulturalnym „W krainie baśni, pieśni i tańca”. Impreza została zorganizowana w sieradzkim Teatrze Miejskim.

Na teatralnej scenie wystąpiło 10 grup aktorskich, składających się z wychowanków szkół specjalnych i placówek opieki specjalnej: Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach, Ośrodka Adaptacyjnego w Sieradzu, Zespołu Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzezinach, Zespołu Szkół nr 2 w Wieruszowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Rafałówce, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sieradzu oraz Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa w Łodzi. Wspólnym mianownikiem wszystkich występów był motyw księżniczki. W przeglądzie wzięło udział około 100 artystów dotkniętych dysfunkcjami psychoruchowymi i upośledzeniem umysłowym.

Głównym organizatorem przeglądu są: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu i stowarzyszenie wspierania rozwoju osób niepełnosprawnych „Ab Ovo”. Od strony finansowej imprezę wspierają: Powiat Sieradzki ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Gmina Miasto Sieradz, Sieradzkie Centrum Kultury, stowarzyszenie „Ab Ovo” i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Dary Losu”.

Galeria: XXVI Przegląd Kulturalny „W krainie baśni, pieśni i tańca”

T.O.