^ Powrót na górę

 

 

Potrójny jubileusz w Muzeum Walewskich w Tubądzinie

Rozmiar tekstu:

tubadzin
Starosta sieradzki Dariusz Olejnik, w imieniu Starostwa Powiatowego w Sieradzu, odebrał medal Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej, przyznany z okazji 60-lecia tej organizacji oraz 30-lecia kwartalnika „Na Sieradzkich Szlakach”.

– Starostwo od lat wspiera nasze działania, zarówno finansowo, jak i lokalowo. Nasza siedziba znajduje się w Powiatowej Bibliotece Publicznej, której pracownicy, oprócz tego, że wykonują na co dzień swoje zawodowe obowiązki, pomagają w organizowaniu naszych przedsięwzięć – uzasadniała Wiesława Sujecka, prezes sieradzkiego oddziału PTTK, wręczając odrębne podziękowania dyrektor PBP Hannie Krawczyk oraz pracownikom biblioteki.

Uroczystość z okazji podwójnego, a właściwie potrójnego jubileuszu odbyła się w Muzeum Walewskich w Tubądzinie. Trzecią okazją do świętowania jest 40-lecie Rajdu Powstańców 1863 r. Śladami Łuki Bakowicza. To jedno z najstarszych przedsięwzięć PTTK w regionie.

Kwartalnik powstał w pierwszej połowie lat 80. XX wieku. Był odpowiedzią na potrzebę publikowania materiałów dotyczących działalności krajoznawczej PTTK. „Kształtując własny, lokalny patriotyzm tworzymy przyszłych krajoznawców, miłujących swój kraj, przyrodę, szanujących własne środowisko” – napisała w pierwszym numerze „NSS” wieloletnia prezes oddziału PTTK w Sieradzu Krystyna Brodowska. „Na Sieradzkich Szlakach” tworzą pasjonaci, pracujący dla samej pracy i nie pobierający honorariów za artykuły, a co więcej, ponoszący koszty związane z przygotowywaniem tekstów.

Podczas jubileuszowej uroczystości PTTK podziękowało zaprzyjaźnionym organizacjom i samorządom, w tym Urzędowi Miasta w Sieradzu, Nadleśnictwu Złoczew, Muzeum Okręgowemu, Gimnazjum nr 2 w Sieradzu, a także współpracownikom redakcji, którzy na przestrzeni trzech dekad współtworzyli „NSS”. Ich sylwetki zostały przedstawione w publikacji „Stąd nasz ród. 30 lat Na Sieradzkich Szlakach”, podsumowującej działalność kwartalnika. Jest ona dostępna w PBP w Sieradzu (ul. Żwirki i Wigury 4).

Galeria: Potrójny jubileusz w Muzeum Walewskich w Tubądzinie

T.O.