^ Powrót na górę

 

 

„Pan Tadeusz” w pięciu smakach

Rozmiar tekstu:

pbp1
Taki tytuł nosi spotkanie, które już jutro (3 września) o godz. 18 odbędzie się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu. Gościem będzie Wiesław Kot, literaturoznawca i wykładowca uniwersytecki. Wygłosi odczyt o epopei narodowej na wesoło.

Wiesław Kot jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literatury współczesnej, publicystą i krytykiem filmowym. Zajmuje się publicystyką związaną z filmem, literaturą oraz innymi obszarami kultury. Współtworzył czasopisma „Wprost” i „Newsweek Polska”.

Jest też autorem audycji filmowej „Kino Kota” w Radiu Tok FM oraz programu „Seans sensacji” w stacji Kino Polska. Przez pewien czas prowadził także wraz z Pawłem Zarzecznym program publicystyczny „Pogromcy hitów”, emitowany na antenie TV 4. Jest autorem książek: „Julian Stryjkowski”, „Ilustrowane dzieje kultury i nauki polskiej”, „Dzieje filmu polskiego”, „Lata 1950: od narodzin PRL przez odwilż do stabilizacji socjalizmu”, „Pan Tadeusz: prawda i legenda”, „Hanna Krall”, „Kultura i nauka”, „Lata 1970: od propagandy sukcesu do narodzin Solidarności”, „Kronika naszych czasów: 1950-1990”, „Portrety sławnych Polaków dwudziestego wieku”, „W pustyni i w puszczy: prawda i legenda”, „Media relations: budowanie reputacji firmy”, „Poczet pisarzy i poetów świata”, „PRL – czas nonsensu”, „PRL – jak cudnie się żyło!”.

Po spotkaniu otwarta zostanie wystawa „Poruszanie wyobraźni – Pan Tadeusz w ilustracjach Elwiro Andriollego”, która została wypożyczona nieodpłatnie z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

T.O.