^ Powrót na górę

 

 

Egzotyczna podróż z Anną Kufel-Dzierzgowską

Rozmiar tekstu:

pbp
W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu dawno nie było takich tłumów. Mieszkańców przyciągnęła opowieść podróżniczki Anny Kufel-Dzierzgowskiej o indonezyjskich wyspach Bali, Gili i Celebes.

Kiedyś były to rejony dziewicze, zamieszkałe tylko przez tubylczą ludność. – Mieszkańcy szybko spostrzegli, że przyroda i piękne widoki mogą być źródłem niezłych dochodów. Przekształcili więc wyspy w kombinat turystyczny z kawiarniami, dyskotekami, barami i hotelami – mówi podróżniczka.

Za to ceny są bardzo przystępne. Na pobyt na egzotycznej wyspie mogą sobie pozwolić nie tylko bogaci ludzie. – Już za około 7 dolarów można wynająć pokój hotelowy z łazienką. To bardzo mało, nawet jak na polskie warunki. W tej cenie czasami jest nawet śniadanie – opowiada Anna Kufel-Dzierzgowska. Oczywiście jeśli komuś nie przeszkadzają rytuały religijne, odprawiane przez miejscowych niemalże na każdym kroku. Trzeba się przyzwyczaić do widoku przydomowych kapliczek i darów składanych bóstwom.

Była to kolejna opowieść sieradzkiej podróżniczki o wyciecze po archipelagu wysp indonezyjskich (Indonezja położona jest na ponad 18 tys. wyspach). Wiosną Anna Kufel-Dzierzgowska opowiadała o podróży po centralnej części Indonezji, a wcześniej o sąsiedniej Malezji.

T.O.

2  3

4  5