^ Powrót na górę

 

 

Ostatnie pożegnanie starosty sieradzkiego

Rozmiar tekstu:

pogrzeb
We wtorek 23 lutego powiat sieradzki pożegnał swojego starostę Dariusza Olejnika. Na mszy żałobnej w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu i podczas uroczystości na cmentarzu parafialnym żegnała go rodzina, przyjaciele i współpracownicy.

– Potrafiłeś się wsłuchać w cudze problemy. Wyciągałeś swoją dłoń do każdego, kto potrzebował pomocy. Po prostu byłeś przyjacielem. Jednocześnie byłeś wymagający, co powodowało pewien respekt przed twoją osobą. Wszystko to sprawiało, że jednoczyłeś nas wszystkich – powiedział w mowie pożegnalnej podczas mszy świętej wicestarosta sieradzki Mariusz Bądzior.

W uroczystości pogrzebowej wzięło udział kilka tysięcy osób: samorządowców, strażaków, pracowników powiatowych jednostek organizacyjnych, Starostwa Powiatowego i urzędów gmin, a także liczne poczty sztandarowe i delegacje spoza powiatu. Po mszy uczestnicy przejechali na pl. Wojewódzki, skąd – spod Starostwa Powiatowego – kondukt pogrzebowy wyruszył na cmentarz parafialny przy ul. Wojska Polskiego.

Dariusz Olejnik funkcję starosty sieradzkiego pełnił od 2006 r., wcześniej przez dwa lata był sekretarzem Powiatu. Jego trzecią z kolei kadencję starosty przerwała nagła śmierć 17 lutego.

Galeria zdjęć: Ostatnie pożegnanie starosty sieradzkiego Dariusza Olejnika

T.O.