^ Powrót na górę

 

 

Uczniowie I LO opowiedzą o starym cmentarzu

Rozmiar tekstu:

ILO
Albert Dąbrowski i Damian Płucienniczak – uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu – opowiedzą o historii cmentarza przy ul. Wojska Polskiego. Prelekcję wygłoszą w sali konferencyjnej Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Opowieść o dziejach sieradzkiego cmentarza będzie się splatać z historią ludzi tam pochowanych. – W naszym projekcie – mówią uczniowie – mamy zamiar przybliżyć nie tylko samo miejsce, ale przede wszystkim ważnych dla regionu ludzi tam pochowanych. To jest też głównym celem całego przedsięwzięcia: chcemy przypomnieć niektóre zasłużone dla Sieradza postacie, zwłaszcza młodemu pokoleniu, które, jak wynika z przeprowadzonych przez nas ankiet w szkole, niewiele wie na ten temat. Podczas prelekcji przedstawimy też wyniki ankiet oraz sond, które przeprowadziliśmy, oraz podsumowanie i streszczenie działań, jakie podjęliśmy.

Prelekcja Alberta Dąbrowskiego i Damiana Płucienniczaka odbędzie się w piątek 8 kwietnia o godzinie 18 na piętrze biblioteki powiatowej przy ul. Żwirki i Wigury 4.

T.O.