^ Powrót na górę

 

 

Podwójna uroczystość w 15. SBWD

Rozmiar tekstu:

brygada
15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia ma jedną z najnowocześniejszych strzelnic wojskowych w kraju. W środę 6 kwietnia odbędzie się jej oficjalne otwarcie. Tego samego dnia żołnierz Września ’39 Teofil Jurek zostanie mianowany podporucznikiem.

Do niedawna żołnierze 15. SBWD umiejętności strzeleckie doskonalili na starej strzelnicy odkrytej, umiejscowionej w zachodniej części koszar. Tak było przez kilkadziesiąt lat, ale już tak nie będzie. Na jej miejscu powstała bowiem supernowoczesna strzelnica kryta o długości 200 metrów.

Nowy obiekt nie jest tylko strzelnicą. Oprócz stanowisk strzeleckich znajdują się w nim sale wykładowe, pomieszczenia socjalne i warsztat naprawczy sprzętu.

Otwarcie strzelnicy nastąpi 6 kwietnia o godzinie 13. Tego samego dnia, również w sieradzkiej jednostce wojskowej, zostanie wręczony akt mianowania strzelca Teofila Jurka, żołnierza kampanii wrześniowej, na stopień podporucznika. Jego szczątki zostały znalezione jesienią ubiegłego roku na polach między Mnichowem a Sieradzem Męką. Przebieg ostatnich chwil życia Teofila Jurka był niedawno tematem spotkania w Muzeum Okręgowym w Sieradzu, gdzie – w ramach cyklu Studium Regionalne – Robert Kielek, Maciej Milak i Wojciech Józefiak opowiadali o kulisach odnalezienia jego szczątków.

Akt nominacji Teofila Jurka na stopień oficerski odbierze jego rodzina.

T.O.