^ Powrót na górę

 

 

Rondo im. „Solidarności” Rolników Indywidualnych

Rozmiar tekstu:

rondo
Starosta Powiatu Sieradzkiego Mariusz Bądzior i wicestarosta Marek Kanicki wzięli udział w uroczystości nadania imienia ronda na obwodnicy Sieradza. Rondo nosi imię NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Rondo im. NSZZ RI „Solidarność” znajduje się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej w ul. Jana Pawła II i drogi krajowej będącej obwodnicą Sieradza.

Uroczystość nadania imienia odbyła się w sobotę 2 kwietnia. Przecięcie wstęgi i okolicznościowe przemówienia prowadzącego uroczystość Jerzego Dęgi, przewodniczącego Wojewódzkiego Zarządu NSZZ RI „Solidarność” w Łodzi, oraz Jarosława Kaźmierczaka, wójta gminy Sieradz, poprzedziło mszę świętą dziękczynną za 35 lat działalności NSZZ RI „Solidarność” w kościele na os. Jaworowym.

Uczestnicy przemaszerowali następnie do Publicznego Gimnazjum Gminy Sieradz, gdzie obyła się ostatnia część uroczystości. Złożyła się na nią krótka konferencja poświęcona 35-leciu działalności NSZZ RI „Solidarność” i występ ludowego młodzieżowego zespołu tanecznego Katarzyny Kałuziak.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19