^ Powrót na górę

 

 

Sztandar dla sieradzkich pszczelarzy

Rozmiar tekstu:

pszczelarze
„Oby wam beczek na miód w tym roku zabrakło” – życzył sieradzkim pszczelarzom prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat podczas niedzielnej uroczystości wręczenia sztandaru Rejonowemu Kołu Pszczelarzy w Sieradzu. Koło to kończy w tym roku 60 lat.

– Cieszę się, że udało się ideę sztandaru dla RKP doprowadzić do szczęśliwego końca. Oby ten symbol przyczynił się do zjednoczenia działalności pszczelarzy regionu sieradzkiego. Wiem, że praca na rzecz pszczelarstwa nie jest łatwa, bo wszyscy musimy pracować zawodowo, a oprócz tego sporo pracy poświęcać pasiekom. Dlatego ważne jest wsparcie, m.in. samorządowców, którzy, przynajmniej tu w Sieradzkiem, rozumieją problemy pszczelarstwa – mówił podczas uroczystości Jan Sobczak, prezes RKP w Sieradzu. Symboliczne wbicie gwoździ w drzewce sztandaru odbyło się w niedzielne popołudnie w sali „C” Starostwa powiatowego.

Sztandar ufundowali częściowo sami pszczelarze, a częściowo samorządy Powiatu Sieradzkiego, Miasta Sieradz, Gminy Sieradz oraz Nadleśnictwo Złoczew.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

12  13

14  15