^ Powrót na górę

 

 

Powiat przekazał działkę pod budowę komisariatu

Rozmiar tekstu:

4
Starosta sieradzki Mariusz Bądzior i łódzki komendant wojewódzki policji inspektor Andrzej Łapiński podpisali porozumienie w sprawie przekazania przez Powiat Sieradzki działki pod budowę komisariatu w Warcie.

Porozumienie zostało podpisane podczas uroczystej sesji Rady Gminy i Miasta Warta, zorganizowanej tym razem nie w Urzędzie Gminy i Miasta, lecz w Warckim Centrum Kultury.

Przekazany teren znajduje się przy ul. Sadowej w Warcie, nieopodal cmentarza żydowskiego. Ma się na nim znaleźć nowoczesny budynek, w którym oprócz przestrzeni zapewniającej komfort pracy policjantom znajdzie się także hangar dla łodzi. – Chcemy nieco rozszerzyć zakres zadań komisariatu w Warcie o sezonowe działania wodne. Odpowiada to strategii rozwoju gminy, ukierunkowanej na rozwój turystyki wodnej – mówi komendant Andrzej Łapiński. Warcki komisariat obejmuje swoją działalnością dwie gminy – Warta i Goszczanów. Stąd obecność na sesji wójta z Goszczanowa – Łukasza Siewiora.

– Nasza gmina jest największą obszarowo gminą w województwie łódzkim. Poza tym na jej terenie znajduje się drugi co do wielkości sztuczny zbiornik wodny w Polsce, przy którym rozwijamy infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną. Już te dwa fakty wystarczą, by stwierdzić, że musimy tu mieć silną jednostkę policji – skomentował burmistrz Warty Jan Serafiński. Zadeklarował on również wykonanie przez Gminę przyłączy do działki – kanalizacyjnego i wodnego.

Obecny komisariat znajduje się w budynku należącym do Powiatu, mieszczącym dwie powiatowe placówki oświatowe: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Zespół Szkół Specjalnych. Pomieszczenia wykorzystywane przez policję, jako zaadaptowane w obiekcie o zupełnie innym przeznaczeniu, nie spełniają norm wymaganych dla nowoczesnych komisariatów.

Szczegóły dotyczące terminu rozpoczęcia budowy nowej siedziby warckich policjantów nie są jeszcze znane, podobnie jak koszty inwestycji. Te ostatnie komendant Andrzej Łapiński szacuje na około dwa miliony złotych.

T.O.

1  2

3  5