^ Powrót na górę

 

 

Ogólnopolski konkurs wiedzy o energetyce

Rozmiar tekstu:

zsp1
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Będzie to już jego etap finałowy. Do Sieradza przyjedzie 90 uczniów z 45 szkół kształcących w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Uczestnicy finału konkursu wcześniej zostali odsiani przez sito kwalifikacji wewnątrzszkolnych. Z 1030 uczniów, którzy wzięli w nim udział, do finału awansowało 90. Ci najlepsi spotkają się w Sieradzu.

Pomysłodawcą konkursu jest nauczyciel ZSP nr 1 Michał Kluba. – Od początku przyszłego roku szkolnego będę uczył również w technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Pomyślałem sobie, że dobrze byłoby zorganizować duży konkurs, o zasięgu ogólnopolskim. W finale wezmą udział technika z 15 województw. Tylko z lubuskiego nie będziemy mieli żadnych reprezentantów – mówi Michał Kluba.

Finał zaplanowano na środę 27 kwietnia o godz. 10. Miejscem zmagań konkursowych będzie sala gimnastyczna ZSP nr 1 przy ul. Piłsudskiego 5. Uczestnicy będą mieli 90 minut, by rozwiązać test składający się z 60 pytań.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Energii i Starostwo Powiatowe w Sieradzu. Patronem merytorycznym jest Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej.

Do pobrania: Regulamin konkursu

plakat

T.O.