^ Powrót na górę

 

 

Ambasador Armenii z wizytą w starostwie

Rozmiar tekstu:

ambasador
Edgar Ghazaryan, ambasador Armenii w Polsce, spotkał się w Sieradzu z władzami Powiatu Sieradzkiego i włodarzami gmin regionu. – Jest to wizyta o charakterze gospodarczym, pierwsza, ale miejmy nadzieję, że nie ostatnia – mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior, inicjator spotkania.

Ambasador przyjechał do Sieradza wraz z kilkunastoosobową delegacją, złożoną z prezydentów kilku ormiańskich miast oraz z przedsiębiorców. – Dostaliśmy od naszego rządu zielone światło do współpracy z Polską na wszystkich możliwych płaszczyznach. Za kilka dni u nas w Erywaniu odbędzie się polsko-ormiańska konferencja, koordynowana przez polskie Ministerstwo Rozwoju. Przedsiębiorcy z waszego regionu również mogą wziąć w niej udział – zachęcał ambasador podczas spotkania w Starostwie Powiatowym. Na spotkanie z ambasadorem przybyli włodarze gmin powiatu sieradzkiego i przedstawiciele lokalnego biznesu.

Edgar Ghazaryan w swoim wystąpieniu nawiązał do chrześcijańskich korzeni swojej ojczyzny. – Jesteśmy najstarszym krajem chrześcijańskim na świecie. W 2001 r. obchodziliśmy 1700-lecie chrztu i z tej okazji podejmowaliśmy u siebie papieża Jana Pawła II. W tym roku, po 15 latach od tamtej wizyty, Armenię znów odwiedzi Ojciec Święty – opowiadał ambasador Armenii.

Po Edgarze Ghazaryanie głos zabrał biznesmen Suren Aghajanyan, reprezentujący branżę meblową, a także Armen Santrosyan, prezydent miasta Dilijan oraz Argac Saghatelyan – prezydent miasta Vayk. Goście zachęcali do wyjazdów turystycznych i współpracy gospodarczej z Ormianami, podkreślając wysoką jakość produkowanych u siebie towarów.

W czwartkowe popołudnie delegacja zwiedzała Sieradz. Spacerowała ulicą Kościuszki, Rynkiem i ulicą Zamkową przeszła do Wzgórza Zamkowego.

W skład delegacji ormiańskiej weszli:

Edgar Ghazaryan – ambasador Armenii w Polsce

Harutjun Shahumyan – tłumacz 

Karen Shahumyan – Arm-Pol Centrum Rozwoju Stosunków Ormiańsko- Polskich

Artak Bojikyan Arm-Pol – wiceprezes

Hakob Gharakhanyan – kancelaria prawna Factum, prezes

Hrachya Palyan – kancelaria prawna Factum, wiceprezes

Armen Santrosyan – prezydent miasta Dilijan

Levon Avagyan – meria Dilijan

Suren Aghajanyan – biznesman produkcja mebli, budownictwo Dilijan

Argac Saghatelyan – prezydent miasta Vayk

Nazaryan Hrayr – województwo Vayoc Dzor

Mikayelyan Argisht – meria Vayk Armenia

Matevosyan Mikayel – biznesmen z Vayk, hotelarstwo

Ani Saghatelyan – meria Vayk, pomocnik prezydenta Vayk

Gegham Durgaryan – fabryka win i koniaku Idzevan

T.O.

1  2

3  4

5  6

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25

26  27

28  29

30  31

32  33

34  35

36  37