^ Powrót na górę

 

 

Cyfrowa „Academica” w bibliotece powiatowej

Rozmiar tekstu:

pbp
Żeby skorzystać ze zbiorów naukowych Biblioteki Narodowej, nie trzeba już jeździć do Warszawy. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu uruchomiła właśnie usługę „Academica”, otwierającą dostęp do cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych BN.

Wszystko zaczęło się od czytelnika, który chciał wypożyczyć pewną rzadką książkę. – Ponieważ nie mamy jej w naszych zbiorach, zaczęliśmy szukać możliwości ściągnięcia tej pozycji z zasobów międzybibliotecznych. W Bibliotece Narodowej poinformowano nas, że na książkę tę trzeba dość długo poczekać, ale powiedziano nam jednocześnie, iż jest ona dostępna w postaci skanu w wypożyczalni cyfrowej „Academica”. Wtedy postanowiliśmy, że korzystanie z niej umożliwimy wszystkim naszym czytelnikom – mówi Zofia Olechnowicz z PBP w Sieradzu.

Wypożyczalnia „Academica” to ponad 1,5 tysiąca pełnotekstowych publikacji naukowych – podręczników, monografii, skryptów, artykułów i czasopism. Jeśli określona pozycja jest akurat wypożyczona, można skorzystać z systemu rezerwacji online.

Szczegółowych informacji na temat elektronicznej wypożyczalni udziela PBP w Sieradzu pod numerem telefonu 43 822 36 71.

T.O.