^ Powrót na górę

 

 

Badania statystyczne gospodarstw rolnych

Rozmiar tekstu:

spis rolny
Od 1 czerwca do 29 lipca 2016 r. Główny Urząd Statystyczny w całym kraju prowadził będzie badania statystyczne gospodarstw rolnych. Obejmą one strukturę gospodarstw oraz liczebność pogłowia bydła, owiec, drobiu i żywca wieprzowego.

Będą to właściwie trzy badania. – Na osobnym formularzu wpisywane będą informacje dotyczące struktury gospodarstw rolnych, na innym trzeba będzie zapisać dane o pogłowiu bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej, a na trzecim o pogłowiu świń i produkcji żywca wieprzowego – wyjaśnia Jolanta Włodarczyk, kierownik Ośrodka Warunków Życia i Badań Ankietowych Urzędu Statystycznego w Łodzi.

W powiecie sieradzkim badaniem zostaną objęte 1 394 gospodarstwa (w całym województwie łódzkim będzie ich 16 tys.), wyłonionych drogą losowania. Prezes GUS już wysłał do nich pisemne informacje z opisem badania.

Statystycy będą prowadzić badanie trzema metodami. Od 1 do 6 czerwca rolnicy, którzy dysponują komputerami z dostępem do Internetu, będą mogli wypełnić formularze spisowe, pobrane ze strony internetowej badań statystycznych. Potem – od 10 czerwca do 22 lipca – GUS uruchomi centrum telefoniczne: ankieterzy będą dzwonić do właścicieli gospodarstw z prośbą o podanie potrzebnych informacji. Dla tych, którzy nie skorzystali z obu metod, przygotowano trzecią – od 10 czerwca do 29 lipca pracownicy GUS odwiedzą wytypowane gospodarstwa.

Do potwierdzenia tożsamości ankietera służy numer telefonu 22 279 99 99, pod którym można też uzyskać szczegółowe informacje na temat badania.

T.O.