^ Powrót na górę

 

 

Drogi powiatowe tematem „Posesji”

Rozmiar tekstu:

radio
Starosta Powiatu Sieradzkiego Mariusz Bądzior był gościem „Posesji” – audycji lokalnej rozgłośni Nasze Radio. Tematykę prowadzonych w niej rozmów zdominowały najbliższe plany remontowe Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

Prowadzący audycję Bartłomiej Perski odniósł się do dwóch ważnych informacji dotyczących planów drogowych PZD w najbliższym czasie: przebudowy dróg powiatowych w ulicy Reymonta i alei Grunwaldzkiej w Sieradzu oraz remontu mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1704 w miejscowości Niechmirów w gminie Burzenin. – Mamy już potwierdzenie przyznania dofinansowania na obie inwestycje. Jeśli chodzi o Reymonta i Grunwaldzką, będą to 3 mln zł z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Z kolei most wyremontujemy dzięki ponadpółtoramilionowej dotacji ze środków rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Niebawem zostaną wyłonieni wykonawcy obu inwestycji – mówił Mariusz Bądzior.

Jednym z elementów remontu drogi w al. Grunwaldzkiej będzie budowa parkingu na pasie zieleni między jezdniami na wysokości bazaru i domu handlowego „Bartek”. Dziennikarz Naszego Radia prosił starostę o odniesienie się do wpisów internautów, którzy na portalu nasze.fm skrytykowali taką lokalizację parkingu. – Zieleń w tamtym rejonie aż tak bardzo nie ucierpi, a tworząc nowe miejsca parkingowe w sąsiedztwie m.in. dwóch dużych obiektów handlowych, bazaru, przychodni i bloków na ul. Jagiellońskiej, przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa osób przyjeżdżających na zakupy oraz tam mieszkających – wyjaśnił starosta sieradzki.

W środowej „Posesji” zostały też poruszone tematy szkolne, jako że to właśnie 1 czerwca ruszyła elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Bartłomiej Perski pytał m.in. o dofinansowanie do remontu starej części budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, przyznane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi z puli na zabytki. Wśród instytucji przewidzianych do dofinansowania z tejże puli nie ma natomiast dwóch innych jednostek prowadzonych przez Powiat Sieradzki: Biura Wystaw Artystycznych i Muzeum Okręgowego. Na radiowej antenie Mariusz Bądzior zapowiedział kolejne starania o środki zewnętrzne na ich remonty.

T.O.