^ Powrót na górę

 

 

Bezpłatne badania dla palaczy

Rozmiar tekstu:

zdrowie
Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu realizuje program wczesnego wykrywania nowotworów płuc. Jest on realizowany ze środków budżetowych samorządu Województwa Łódzkiego.

Program obejmuje bezpłatne konsultacje lekarskie (pulmonologiczne i torakochirurgiczne) oraz niskodawkowe badania klatki piersiowej tomografem komputerowym. Jego grupą docelową są osoby w wieku 55-80 lat, mieszkające na terenie województwa łódzkiego. Są nią palacze, którzy od lat wypalają przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie (ze wskaźnikiem minimum 30 tzw. paczkolat). Na badania nie jest wymagane skierowanie.

Program wczesnego wykrywania nowotworów płuc realizowany jest w Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu, przy ul. Nenckiego 2. Rejestracja pod numerem telefonu: 43 827 10 21, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15. Z konsultacji pulmonologicznych można skorzystać w poniedziałki w godzinach od 15 do 17 i w środy od 11 do 12. Konsultacje torakochirurgiczne odbywają się we wtorki w godz. 16-18.

T.O.