^ Powrót na górę

 

 

ŁARR wspiera kobiety w biznesie

Rozmiar tekstu:

agencja
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego chce zwiększyć aktywność zawodową kobiet po 29. roku życia. W tym celu realizuje projekt „Kobieta w biznesie”, który ma im pomóc w założeniu i utrzymaniu firmy przez okres co najmniej 12 miesięcy.

Priorytetem są panie powracające (lub wchodzące po raz pierwszy) na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci. Ogólnie projekt skierowany jest do kobiet pozostających bez pracy, zamierzających założyć własną działalność gospodarczą, mieszkających na terenie województwa łódzkiego. Na wsparcie nie będą mogły liczyć osoby, które w ciągu ostatnich trzech lat otrzymały pomoc finansową na uruchomienie i prowadzenie firmy.

W ramach projektu „Kobieta w biznesie” ŁARR zapewnia:

– szkolenia oraz doradztwo z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej (część obowiązkowa),

– zwrot kosztów dojazdu uczestników na szkolenia i doradztwo,

– wsparcie finansowe w postaci bezzwrotnej dotacji do wysokości 22 700 złotych,

– wsparcie pomostowe podstawowe do wysokości 1 750 złotych miesięcznie przez okres sześciu miesięcy z możliwością ubiegania się o przedłużenie na kolejnych sześć miesięcy,

– zwrot kosztów szkolenia/doradztwa związanego z prowadzoną działalnością.

Projekt otwarty jest na osoby niepełnosprawne.

Terminy rekrutacji oraz dokumentacja projektu zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.larr.pl na przełomie czerwca i lipca 2016 r.

Informacji na temat projektu udzielają:

– Paulina Łagiewska, tel. 42 208 92 42, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

– Edyta Ratajczyk, tel. 42 208 93 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

T.O.