^ Powrót na górę

 

 

Zajęcia taneczne w ŚDS w Rożdżałach

Rozmiar tekstu:

rozdzaly
Środowiskowy Dom Samopomocy w Rożdżałach gościł zespół Zumba Queens – grupa dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu przeprowadziła zajęcia taneczne dla jego mieszkańców.

– Było to dla nich zupełnie nowe doświadczenie. Poradziły sobie z nim świetnie, upraszczając program tak, by był do wykonania dla osób nieco mniej sprawnych fizycznie – mówi Jowita Królikowska, opiekun Zumba Queens, nauczycielka wychowania fizycznego w „Jagiellończyku”.

Ewentualne obawy, że któraś ze stron nie podoła trudom tego spotkania, bardzo szybko się rozwiały. – Dowiedzieliśmy się, że zumbę może tańczyć każdy bez względu na wiek, płeć, czy kondycję fizyczną. Energiczne ruchy pomagają w uwalnianiu endorfin, przez co następuje wyraźna poprawa nastroju. Czujemy się odprężeni i spełnieni, co z kolei pomaga zapomnieć o problemach dnia codziennego i pozwala pozbyć się kompleksów – skomentowała Jolanta Nowicka, dyrektor ŚDS.

Zespół Zumba Queens powstał w I LO pod koniec ubiegłego roku w ramach ogólnopolskiego programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”. Miał on przygotować młodych ludzi (uczniów szkół ponadgimnazjalnych) do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Wiosną 2016 r. Zumba Queens zostały wytypowane przez organizatorów do ścisłego finału. Zajęły w nim 5. miejsce na 20 uczestników.

T.O.

1  2

3  21