^ Powrót na górę

 

 

Kolory Polski. Dwa występy w powiecie sieradzkim

Rozmiar tekstu:

kolory polski
W sobotę 25 czerwca rusza 17. edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Z 20 zaplanowanych koncertów 2 odbędą się w powiecie sieradzkim – w Małkowie i Brzeźniu.

Tegoroczne „Kolory Polski” zainaugurują uczniowie szkół muzycznych województwa łódzkiego. Złożone z nich orkiestry wystąpią w Sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Białej Rawskiej w sobotę o godz. 19:00. W składzie znajdą się cztery uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu: skrzypaczki Małgorzata Szymczak, Alicja Grześkowiak i Joanna Mroziak oraz wiolonczelistka Oliwia Łuczak.

Do powiatu sieradzkiego festiwal zawita po raz pierwszy w sobotę 16 lipca o godz. 19:00. Wówczas to na tarasie pałacu w Małkowie wystąpi zespół w składzie: Emilia Klimczak – śpiew, Kamila Klimczak – śpiew, Dawid Sulej Rudnicki – aranżacje, fortepian, kierownictwo artystyczne, Grzegorz Bąk – kontrabas, Wojciech Wolniak – trąbka, Michał Peiker – perkusja. Grupa wykona utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Miesiąc później – w niedzielę 14 sierpnia o godz. 19:00 – „Kolory Polski” zawitają do Brzeźnia, a dokładnie do tamtejszego kościoła pw. św. Idziego. Dla widzów wystąpi zespół „T/Aboret”: Natalia Czekała – fortepian, śpiew, Karolina Matuszkiewicz – suka biłgorajska, fidel płocka, kamancze, skrzypce, gadułka, śpiew biały, śpiew klasyczny, Artur Siejka – kontrabas, Krzysztof Guzewicz – tabla, cajon, tonbak, udu, daf, darbuka. Repertuar występu oparty będzie na polskiej muzyce ludowej.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznego festiwalu „Kolory Polski” znajdują się na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej.

T.O.