^ Powrót na górę

 

 

Sukces sieradzanki na turnieju poezji śpiewanej

Rozmiar tekstu:

poezja spiewana
Sieradzanka Klaudia Owczarek, uczennica II klasy technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu, zajęła drugie miejsce w 25. Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku. Był to jej pierwszy udział w tak dużej, ogólnopolskiej imprezie.

Klaudia wyśpiewała drugą nagrodę, wykonując utwory „Miejcie nadzieję” do słów Adama Asnyka i „Czemu róża zwiędła młodo” Ilony Sojdy. Na gitarze akompaniowała jej Magdalena Kowalczyk. Uczennicę technikum usług fryzjerskich szkoły na Zamkowej zgłosiła do turnieju jej nauczycielka języka polskiego – Sylwia Dęga-Frątczak.

Sieradzanka została sklasyfikowana tuż za Gabrielą Kundziewicz z Białegostoku, a równolegle z Moniką Adamiec z Rzeszowa. Trzecie miejsce zajął Dominik Mironiuk z Piotrkowa Trybunalskiego. Uczestników finału (23 osoby) oceniało jury w składzie: Andrzej Poniedzielski, Teresa Drozda, Lech Śliwonik, Krzysztof Herdzin i Wacław Oszajca.

Turniej odbył się w piątek 17 czerwca w Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku. Poprzedziły go warsztaty wokalne, poprowadzone przez Elżbietę Zapendowską i Katarzynę Winiarską. – W imprezie o takiej skali wystąpiłam po raz pierwszy, ale już mogę powiedzieć, że nie ostatni. Za rok też jadę do Włocławka – zapowiada Klaudia Owczarek.

Festiwal zakończył się sobotnim koncertem jubileuszowym z okazji 25-lecia imprezy. Zaśpiewali na nim m.in. Antonina Krzysztoń, Tadeusz Woźniak, Mela Koteluk, Marek Dyjak i Mirosław Czyżykiewicz.

T.O.