^ Powrót na górę

 

 

Starosta sieradzki w telewizji kablowej

Rozmiar tekstu:

telewizja
Mariusz Bądzior – starosta Powiatu Sieradzkiego – był gościem Sieradzkiej Telewizji Media. W programie „Nasze Sprawy” nawiązał do sesji absolutoryjnej Rady Powiatu Sieradzkiego i podsumował działania podjęte przez samorząd powiatowy w 2015 roku.

Zarząd Powiatu Sieradzkiego uzyskał absolutorium na sesji Rady Powiatu w czwartek 23 czerwca. W nawiązaniu do niego Sieradzka TV Media zaprosiła starostę do udziału w „Naszych Sprawach”.

Program zdominowała tematyka drogowa i oświatowa. Mariusz Bądzior mówił o ważniejszych inwestycjach, zrealizowanych w ubiegłym roku – m.in. o remoncie drogi powiatowej Pipie-Marianów w gminie Blaszki, przebudowie drogi Klonowa-granice powiatu i o przygotowaniach do dużej inwestycji drogowej na terenie Sieradza – remontu ul. Reymonta i al. Grunwaldzkiej. Podkreślił przy tym współpracę z gminami (m.in. Wróblew, Burzenin, Warta i Miasto Sieradz), które mają swój udział finansowy w realizacji wielu przedsięwzięć na drogach powiatowych. – Współpraca powiatu z gminami jest konieczna, nie tylko finansowa i nie tylko w zakresie dróg. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości powstanie coś w rodzaju konwentu włodarzy gmin powiatu sieradzkiego. Byłoby to forum wymiany informacji i doświadczeń samorządowych – zapowiedział starosta.

Jedno z pytań dotyczyło efektów prowadzonej właśnie rekrutacji uczniów do szkół ponadgimnazjalnych. – Placówki usytuowane w Sieradzu zawsze miały i będą miały większy nabór. Wynika to z faktu, że młodzież, wybierając miejsce dalszej nauki, analizuje nie tylko to, co ma jej do zaoferowania sama szkoła, ale też jej otoczenie, a więc miasto. Dlatego też coraz częściej zdarza się, że tracimy młodych ludzi na rzecz Kalisza czy Łodzi – odpowiedział Mariusz Bądzior i nawiązał do zmian w strukturze powiatowej oświaty. Mówił o planowanym połączeniu Centrum Kształcenia Ustawicznego z Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu, o uruchomieniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu klasy patronackiej Polskiej Grupy Energetycznej oraz o rozmowach na temat utworzenia drugiej takiej klasy, prowadzonych z firmą „Scanfil”.

Spotkanie w studiu sieradzkiej telewizji kablowej zakończyła zapowiedź tegorocznego Jarmarku Powiatowego, zaplanowanego na niedzielę 11 września. – Impreza będzie jednodniowa i będzie zwieńczeniem wszystkich dożynek gminnych w powiecie. Hasło tegorocznego jarmarku brzmi „Jak smakuje gmina”. Wszystkie gminy powiatu sieradzkiego zaprezentują na nim swoje najlepsze lokalne smaki – mówił starosta sieradzki.

„Nasze Sprawy” z udziałem Mariusza Bądziora będzie można obejrzeć w Sieradzkiej TV Media w piątek 1 lipca.

T.O.