^ Powrót na górę

 

 

Ruszyła budowa ODTJ w Sieradzu

Rozmiar tekstu:

word
W Sieradzu powstanie Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Pierwszego dnia lipca przedstawiciele władz samorządowych Województwa Łódzkiego, Powiatu Sieradzkiego i Miasta Sieradza wbiły pierwsze łopaty na placu budowy.

Sieradzki ODTJ powstanie tuż obok Komendy Powiatowej Policji i Szpitala Wojewódzkiego, wzdłuż ul. Armii Krajowej. Jego budowa spowodowana jest koniecznością dostosowania wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego do wymogów ustawy, która wejdzie w życie 1 stycznia 2017 r. – W myśl tych przepisów każdy nowy kierowca będzie musiał wziąć udział w obowiązkowym szkoleniu doskonalącym w okresie od 4 do 8 miesięcy. Pierwsi świeżo upieczeni kierowcy powinni się więc pojawić w naszym ODTJ w maju przyszłego roku. Do tego czasu sieradzki ośrodek ma być gotowy – wyjaśnia Henryk Waluda, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu.

Będzie to ODTJ pierwszego stopnia, co oznacza, że będzie można w nim szkolić kierowców, którzy uzyskali po raz pierwszy prawo jazdy kategorii B. Dla pojazdów większych przeznaczone będą inne ośrodki. O obłożenie można być spokojnym, bo ponad 90 procent nowych kierowców to kierowcy właśnie kategorii B.

ODTJ będzie czymś w rodzaju toru przeszkód, mającego nauczyć świeżo upieczonych kierowców reakcji w niesprzyjających warunkach. Znajdą się tu m.in. dwie płyty poślizgowe (w tym jedna z tzw. szarpakiem, który będzie destabilizował auto w czasie jazdy) i pojawiające się znienacka kurtyny wodne.

Koszt całej inwestycji wyniesie około 13 milionów złotych (wliczając w to koszty zakupu działki i sporządzenia dokumentacji technicznej).

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9