^ Powrót na górę

 

 

Seans z audiodeskrypcją

Rozmiar tekstu:

niewidomi
Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Sieradzu organizuje seans filmowy dla niewidomych i niedowidzących. Odbiór ułatwi audiodeskrypcja oraz napisy.

Członkowie sieradzkiego koła PZN chcą aktywniej uczestniczyć w życiu kulturalnym. – W bibliotece powiatowej odbywa się sporo spotkań z ciekawymi ludźmi, podróżnikami, pisarzami. Chcielibyśmy podobne spotkania organizować dla osób niewidomych i niedowidzących. Mamy np. pomysł, by pokazywać seanse filmowe z audiodeskrypcją – mówi Eugenia Wewersowicz, prezes PZN w Sieradzu.

Za Wikipedią – audiodeskrypcja to przekazywany drogą słuchową, werbalny opis treści wizualnych osobom niewidomym i słabowidzącym. – Audiodeskrypcja to fajna sprawa nie tylko dla nas, bo również osobom dobrze widzącym ułatwia odbiór niektórych scen. Dzięki temu, że lektor opisuje sceny, w których nie ma dialogów ani żadnych efektów dźwiękowych, można sobie wyobrazić, co się akurat dzieje na ekranie – wyjaśnia Alicja Nyziak, wiceprezes Koła Terenowego PZN.

Na pokaz filmu „Barany – islandzka opowieść” z audiodeskrypcją, połączony z warsztatami artystycznymi, PZN zaprasza do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu w środę 20 lipca o godz. 15:00.

T.O.

1