^ Powrót na górę

 

 

Święto wojska przeniesione do 15. SBWD

Rozmiar tekstu:

wojsko
Tegoroczne sieradzkie obchody Święta Wojska Polskiego, które zazwyczaj odbywały się 15 sierpnia na placu przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, zostały przeniesione do koszar 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. Powodem zmiany jest planowany remont placu.

Realizację inwestycji pod nazwą „Zagospodarowanie terenu przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sieradzu” Miasto Sieradz rozpocznie 1 sierpnia. Prace potrwają do końca października.

Przez kilka miesięcy będzie to więc plac budowy i organizowanie na nim jakichkolwiek uroczystości jest wykluczone. Dlatego też obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się w tym roku w sieradzkiej jednostce wojskowej. To nie koniec zmian, bo inny będzie też termin uroczystości. Zostanie ona zorganizowana nie w poniedziałek 15 sierpnia, jak przypada według kalendarza, lecz w piątek 12 sierpnia, podczas dnia otwartych koszar.

Impreza odbędzie się według ceremoniału wojskowego. Rozpocznie się o godz. 10. W programie przewidziano m.in. odegranie hymnu RP, przemówienia okolicznościowe, wręczenie odznaczeń wyróżnionym żołnierzom 15. SBWD oraz defiladę.

T.O.