^ Powrót na górę

 

 

Sobotnio-niedzielne regaty na Jeziorsku

Rozmiar tekstu:

regaty
XXII Regaty o Błękitną Wstęgę Zbiornika Jeziorsko przeszły do historii. Impreza po raz kolejny przyciągnęła spory tłumek miłośników żeglowania, mimo że – zwłaszcza pierwszego dnia regat – aura niespecjalnie zachęcała do wyjścia w „sieradzkie morze”.

Tym większe uznanie należy się śmiałkom, którzy w sobotę wsiedli do żaglówek i wypłynęli na Jeziorsko. Nie wszyscy poradzili sobie z wyjątkowo tego dnia silnym wiatrem i trzeba ich było holować do brzegu. Natomiast w osłupienie wprawiła wszystkich kaliszanka Natalia Krawczyk, która w tak niekorzystnych warunkach przepłynęła prawie trzy kilometry między brzegami zbiornika Jeziorsko w czasie poniżej 30 minut. Oczywiście wygrała sobotni maraton pływacki.

Na starcie XXII Wyścigu o Błękitną Wstęgę Zbiornika Jeziorsko stanęło 21 załóg. Pierwsza na metę przypłynęła łódź POL 39 ze sternikiem Robertem Sobocińskim. Drugie miejsce zajęła PROFIZJO (sternik: Michał Pasiciel), a trzecie POL 44 (sternik: Norbert Nowacki).

Regaty już dawno przestały być imprezą branżową, na którą przyjeżdżają tylko żeglarze. Organizatorzy, czyli Gmina i Miasto Warta, kilka lat temu (po otwarciu portu jachtowego „Jeziorsko” w Ostrowie Warckim) przestawili ją na tory turystyczno-rekreacyjne i taka forma regat szybko się przyjęła. Dla szczurów lądowych przygotowano całą listę atrakcji scenicznych – od koncertów (szantowych i nie tylko) po występ kabaretu „Ciach”, który zakończył tegoroczne regaty.

T.O.

1  2

3  4

5  5a

6  7

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

26  27

28  29

30  31