^ Powrót na górę

 

 

Szabla Kilińskiego dla Bogusława Kuleszy

Rozmiar tekstu:

szabla kilinskiego
Sieradzki fryzjer Bogusław Kulesza otrzymał Szablę Kilińskiego – najwyższe odznaczenie rzemieślników. Od postawienia pierwszych kroków w zawodzie w przyszłym roku minie mu 60 lat.

Rzadko się zdarza, by ktoś tak długo pracował w jednym fachu. A Bogusław Kulesza w zawodzie fryzjerskim działa już 59 lat, od początku aż do tej pory pracuje w Sieradzu. W latach 1963-65 miał przerwę na służbę wojskową.

Zawodu zaczął się uczyć w 1957 r. jako 14-latek. – To było w zakładzie mieszczącym się w nieistniejącym już budynku przy ul. 15 Grudnia, czyli dzisiejszej POW. Budynek ten znajdował się w miejscu, w którym częściowo jest dziś rondo – wspomina Bogusław Kulesza. Potem, na początku lat 70., otworzył własny zakład fryzjerski – całkiem blisko miejsca, w którym pracuje obecnie. Teraz jego zakład mieści się na parterze bloku przy ul. Jana Pawła II 33. 30 listopada 1975 r., podczas pierwszego konkursu uczniów fryzjerstwa, zorganizowanego przez sekcję fryzjerstwa Cechu Rzemiósł Różnych w Sieradzu, po raz pierwszy zetknął się z Antoine’em Cierplikowskim.

Uroczystość, podczas której Bogusław Kulesza odebrał Szablę Kilińskiego, odbyła się w sobotni wieczór na sieradzkim Rynku, przy Fotelu Antoine’a. „W imieniu Zarządu Powiatu Sieradzkiego składam Panu najszczersze gratulacje z okazji przyznania najwyższej Honorowej Odznaki Rzemieślniczej w rzemiośle fryzjerskim. Szabla Kilińskiego jest wyrazem szczególnego uznania dla umiejętności i doświadczenia. Ci, którzy ją otrzymują, należą do branżowej elity w swoich zawodach. Poprzez wieloletnie czynne uprawianie swojego rzemiosła położył Pan szczególne zasługi dla jego rozwoju. Szczególne podziękowania i wyrazy uznania należą się Panu za ofiarną pracę w sieradzkim Cechu Rzemiósł, za wychowanie kilku pokoleń fryzjerów oraz za zaangażowanie w organizację Ogólnopolskiego Konkursu Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego” – brzmi fragment listu gratulacyjnego, przekazanego wyróżnionemu przez wicestarostę sieradzkiego Marka Kanickiego, w imieniu Zarządu Powiatu Sieradzkiego.

Bogusław Kulesza jest pierwszym sieradzaninem wyróżnionym Szablą Kilińskiego.

T.O.

1  2

3  4

5  6

8  9