Święto wojska przeniesione na 11 sierpnia

Rozmiar tekstu:

wojsko
Tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego w Sieradzu zostały przeniesione na 11 sierpnia. Jest to już druga zmiana daty tej uroczystości. Wynikła ona z harmonogramu występów Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych.

Święto Wojska Polskiego przypada 15 sierpnia. Jego obchody w Sieradzu odbywają się co roku na placu przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, jednak z powodu mającego się niebawem rozpocząć remontu tego miejsca, uroczystości zostały przeniesione do koszar 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. Zmienił się też termin obchodów, pierwotnie ustalony na 12 sierpnia.

Jako organizator uroczystości, starosta sieradzki wystosował do dowódcy Garnizonu Warszawa wniosek o udział w sieradzkich obchodach Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych. W piśmie zwrotnym dowództwo garnizonu poinformowało, że orkiestra będzie mogła przyjechać do Sieradza, ale dzień wcześniej. W porozumieniu z dowódcą 15. SBWD ustalono więc ostatecznie, że sieradzkie obchody święta Wojska Polskiego odbędą się w czwartek 11 sierpnia.

Program obchodów święta Wojska Polskiego – 11 sierpnia 2016 r.

Godz. 10:00 – rozpoczęcie uroczystości (plac apelowy 15. SBWD)

– odegranie hymnu RP i podniesienie flagi państwowej na maszt,

– przemówienie dowódcy 15. SBWD,

– wręczenie odznaczeń,

– przemówienia okolicznościowe,

– odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego,

– koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia,

– defilada wojskowa.

T.O.