Artur Kozłowski wyjeżdża na Igrzyska Olimpijskie

Rozmiar tekstu:

artur kozlowski
Sieradzki lekkoatleta Artur Kozłowski, zawodnik MULKS-MOS Sieradz, tuż przed wyjazdem do Rio de Janeiro na Igrzyska Olimpijskie spotkał się z mieszkańcami miasta, trenerami i samorządowcami. W niedzielę 21 sierpnia wystartuje w maratonie.

Dla Artura Kozłowskiego było to ostatnie spotkanie z sieradzanami przed niedzielnym wylotem do Rio. Tydzień poprzedzający występ na igrzyskach spędzi już w wiosce olimpijskiej. W maratonie wystartuje 21 sierpnia o godz. 14.30 naszego czasu. – Czeka nas ciężka przeprawa, przede wszystkim ze względu na trudny klimat. Przebiegnięcie maratonu w temperaturze 28-30 stopni i przy wilgotności powietrza na poziomie 80-90 procent będzie naprawdę dużym wyzwaniem. Swoje pewnie zrobi też boczny wiatr, którego należy się spodziewać od morza, bo trasa biegu wiedzie wzdłuż plaż – mówi Artur Kozłowski.

Spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sieradzu. Sieradzki maratończyk odpowiadał na pytania mediów, rozmawiał też z innymi sieradzkimi sportowcami, a także z samorządowcami. Przed wylotem do Rio Artura Kozłowskiego pożegnał również starosta sieradzki Mariusz Bądzior, wręczając mu flagę z herbem Powiatu Sieradzkiego.

T.O.

1  2

3  4

6  7

8  9

10  11