^ Powrót na górę

 

 

Konferencja na 25-lecie Parku Międzyrzecza Warty i Widawki

Rozmiar tekstu:

konfa
Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki ma 25 lat. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Burzeninie zorganizowana została jubileuszowa Wojewódzka Konferencja Ekologiczna.

Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki leży częściowo na terenie powiatu sieradzkiego, a dokładnie w gminach Burzenin i Sieradz. – Wystarczy, że dojedziemy do Chojnego i już praktycznie znajdujemy się na jego terenie. Park sięga aż po Ostrówek w powiecie Wieluńskim, a znajduje się na terenie gmin Sieradz, Burzenin, Zapolice, Zduńska Wola, Widawa, Konopnica i Ostrówek – mówi Eugeniusz Milczarski, zastępca dyrektora Oddziału Terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Skoro konferencja poświęcona była jubileuszowi PKMWiW, tematy podejmowane przez prelegentów dotyczyły przede wszystkim właśnie jego. I tak np. prof. Romuald Olaczek przybliżył historię powstania parku, dr Tomasz Janiszewski opowiedział o najciekawszych populacjach zwierząt na terenie PKMWiW, a dr Adam Szynkiewicz uzupełnił te informacje wykładem na temat ukształtowania terenu i budowie geologicznej parku.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Sieradzkich Parków Krajobrazowych, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, a także pracownicy instytucji samorządowych, zajmujących się tematyką ekologiczną, nauczyciele, urzędnicy oraz uczniowie Gimnazjum w Burzeninie. Powiat Sieradzki reprezentował Mariusz Bądzior, naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

Organizatorami spotkania byli: Urząd Gminy Burzenin, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie. Patronat nad konferencją objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

T.O.

IMG 9024 1024x683  IMG 9034 1024x683