^ Powrót na górę

 

 

Koniec sierpnia – czas dożynek

Rozmiar tekstu:

dozynki
Plony zebrane, można poświętować. Cztery gminy powiatu sieradzkiego zaplanowały na koniec sierpnia święta plonów. Dożynki zorganizują gminy Burzenin, Goszczanów, Warta i Złoczew.

W niedzielę 21 sierpnia świętować będą mieszkańcy gmin Złoczew i Goszczanów. Ci pierwsi, by wziąć udział w dożynkach, muszą się stawić o godz. 15:30 na placu przy świetlicy wiejskiej w Gronówku. Z kolei goszczanowskie dożynki odbędą się, jak wszystkie duże gminne imprezy plenerowe, na placu przy ul. Sieradzkiej. Początek świętowania o godz. 15:00.

Na sobotę 27 sierpnia zaprasza gmina Burzenin. Samorząd tej gminy od lat organizuje święto plonów co roku w innym sołectwie. – Dwa lata temu był to Prażmów, rok temu Kamionka, teraz zapraszamy do Witowa – mówi wójt gminy Burzenin Jarosław Janiak. Miejscem imprezy będzie plac obok świetlicy wiejskiej (między świetlicą i Domem Pomocy Społecznej).

Dożynkową serię w powiecie w niedzielę 28 sierpnia zakończy gmina Warta. Tamtejsze dożynki odbędą się w Jakubicach, na terenie nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Impreza rozpocznie się o godz. 15.30.

T.O.

1  2

3

                                  4