^ Powrót na górę

 

 

Zarządzanie usługami publicznymi tematem seminarium

Rozmiar tekstu:

seminarium
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zaprasza do udziału w seminarium poświęconym sprawnemu zarządzaniu sferą usług publicznych. Odbędzie się ono w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

Podstawą merytoryczną spotkania będą wyniki badań jakości życia mieszkańców regionu łódzkiego, w świetle sprawności instytucjonalnej gmin.

Badania te zrealizował RCPS w 2015 roku. Uwzględnił w nich katalog zadań własnych leżących w kompetencji samorządów lokalnych, rozpatrywanych z perspektywy jakości zarządzania usługami publicznymi w obszarach działalności samorządu. Chodziło o zbadanie atrakcyjności osiedleńczej i inwestycyjnej oraz jakości ofert: edukacyjnej, kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej. Sprawdzano także jakość transportu i komunikacji publicznej, podstawowej opieki zdrowotnej, środowiska naturalnego, bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz zwalczania wykluczeń i marginalizacji. Wskazane obszary przeanalizowano pod względem wykazywanej przez gminy sprawności instytucjonalnej odniesionej do zarządzania strategicznego, zarządzania wiedzą, współpracy i partnerstwa oraz zarządzania kadrami i finansami gminy.

Seminarium nosi nazwę „Sprawne zarządzanie sferą usług publicznych w świetle realizacji zadań własnych gminy”. Organizowane jest w ramach projektu finansowanego przez Unię Europejską ze środków Pomocy Technicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się 28 października 2016 r. w sali nr 113 na I piętrze Starostwa Powiatowego w Sieradzu, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Szczegółowy program seminarium opublikujemy we wrześniu, ale zgłaszać swój udział można już teraz. Trzeba tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 2 września 2016 r., do godziny 15:00. Zakwalifikowanie do udziału w seminarium zostanie potwierdzone drogą elektroniczną na adres podany w formularzu.

Numery telefonów kontaktowych w sprawach organizacyjnych: 42 203 48 54 i 42 203 48 27.

T.O.