^ Powrót na górę

 

 

Z podwórka na Stadion Narodowy

Rozmiar tekstu:

tymbark
Ruszają zapisy do 17. edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Termin zgłaszania drużyn mija 30 września. Ich rywalizacja rozpocznie się na szkolnych i osiedlowych boiskach, a zakończy – dla najlepszych – na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Do zgłaszania drużyn do udziału w turnieju zaprasza prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek: – „Z Podwórka na stadion o puchar Tymbarku” to największy w Europie turniej dla dzieci w wieku szkolnym. Jego celem jest zachęcanie chłopców i dziewczynek do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Wielki finał turnieju odbywa się na magicznym PGE Narodowym, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski. Spotkanie z drużyną narodową i kibicowanie jej na stadionie to główna nagroda dla uczestników rozgrywek.

W dotychczasowych 16 edycjach turnieju wzięło udział już ponad 1 300 000 dzieci. Wśród nich m.in. bohater najdroższego transferu w historii polskiej piłki nożnej Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński i Paulina Dudek, czyli rozgrywający reprezentacji Polski i złota medalistka Mistrzostw Europy do lat 17.

Rozpoczynająca się edycja największego turnieju dla dzieci w Europie po raz kolejny zostanie rozegrana w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10, U-12. Warto podkreślić, że już prawie 40 procent uczestników turnieju stanowią dziewczynki. Mistrzowie Polski do lat 10 i 12, czyli zwycięzcy finału ogólnopolskiego, których poznamy 2 maja 2017 r. na murawie Stadionu Narodowego, w nagrodę obejrzą na żywo wyjątkowy mecz piłkarski. Zapisy do turnieju potrwają tylko do 30 września.

Dokładną instrukcję zgłaszania drużyn do turnieju można znaleźć na stronie internetowej zpodworkanastadion.pl.

T.O.