^ Powrót na górę

 

 

VII Sieradzki Jarmark Powiatowy „Smaki powiatu”

Rozmiar tekstu:

jarmark
Po raz siódmy na pl. Wojewódzkim w Sieradzu odbył się Jarmark Powiatowy – impreza promująca działalność gmin, stowarzyszeń i firm w określonych dziedzinach. W tym roku jarmark odbył się pod hasłem „Smaki powiatu”.

Hasło zobowiązuje. Na VII jarmarku można było spróbować wszystkich możliwych smaków powiatu – od najprostszych typu gziczka po wieprzowinę z warzywami po sieradzku, podawaną z największej w Polsce patelni plenerowej. Nie mówiąc już oczywiście o lokalnych przysmakach, serwowanych na stoiskach gmin.

Jarmark miał swoją część dożynkową, rozpoczętą mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Wieniec dożynkowy oraz obrzędowy chleb przygotowało sołectwo Witów w gminie Burzenin.

Z kościoła uczestnicy przemaszerowali na pl. Wojewódzki, gdzie odbyła się główna część jarmarku, czyli prezentacje gmin zarówno na scenie (gminy prezentowały swoje zespoły ludowe), jak i na stoiskach (stowarzyszenia oraz koła gospodyń wiejskich). Zaproszonych gości i wszystkich uczestników imprezy oficjalnie powitały władze Powiatu Sieradzkiego – starosta Mariusz Bądzior i wicestarosta Marek Kanicki – oraz samorządu województwa – Jolanta Zięba-Gzik, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Muzyczną gwiazdą VII jarmarku był zespół „Loka”, którego występ zakończył powiatowe świętowanie na pl. Wojewódzkim. – Już teraz zapraszam na jarmark w przyszłym roku. W drugą niedzielę września tu, na placu Wojewódzkim, będziemy czekać na naszych mieszkańców. Nie zabraknie niespodzianek – zapraszał starosta Mariusz Bądzior.

Galeria zdjęć: VII Sieradzki Jarmark Powiatowy „Smaki powiatu”

Materiał Sieradzkiej Telewizji Media

T.O.