^ Powrót na górę

 

 

Festiwal Piosenki Różnej w Proboszczowicach

Rozmiar tekstu:

sds
Sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Proboszczowicach była miejscem spotkania uczestników IV Festiwalu Piosenki Różnej. Impreza ta od kilku lat podsumowuje muzyczne dokonania m.in. podopiecznych placówek specjalnych.

– Organizując festiwal, stawiamy na integrację osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych – od uczniów szkół podstawowych po mieszkańców domów pomocy społecznej – wyjaśnia Jolanta Nowicka, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Rożdżałach. ŚDS jest organizatorem tej cyklicznej imprezy.

Na scenie wystąpili mieszkańcy i uczniowie dziewięciu placówek: Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie, Szkoły Podstawowej w Prusinowicach, Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach, Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu (w tym również z filii DPS w Rożdżałach), Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sieradzu oraz środowiskowych domów pomocy społecznej w Osieku (z filią w Czastarach), Pęczniewie i Łasku. – Uczestnicy swoje talenty pokazali w takich utworach, jak chociażby „Chodź, pomaluj mój świat”, „Dmuchawce, latawce, wiatr” i „Przez twe oczy zielone”. Nie zabrakło układów tanecznych – mówi Jolanta Nowicka.

Impreza zakończyła się zabawą na parkiecie.

T.O.

1  2

3  5

6  7

8  9