Nowe boisko przy SP w Brąszewicach

Rozmiar tekstu:

braszewice
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brąszewicach ma nowe boisko wielofunkcyjne. Obiekt powstał w okresie wakacyjnym za pieniądze gminne i dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Wcześniej za boisko służył uczniom teren porośnięty trawą. Teraz jest tu nowoczesny obiekt składający się właściwie z kilku boisk, bo można na nim grać w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenis ziemny. Kosztował 228 128 złotych. 109 tys. z tej kwoty to środki pozyskane przez Gminę Brąszewice z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej, realizowanego przez MSiT.

W uroczystym otwarciu boiska, zorganizowanym na przyszkolnym placu i w sali gimnastycznej, wzięła udział niemal cała społeczność SP w Brąszewicach – uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji, na czele z dyrektor Janiną Kurzaj. Liczną grupę stanowili goście, głównie samorządowcy – m.in. starosta sieradzki Mariusz Bądzior, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Ryl i wójt gminy Brąszewice Karol Misiak – oraz przedstawiciele Kościoła: ks. prałat Jacek Plot, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, ks. Stanisław Pietruszewski, proboszcz parafii w Brąszewicach oraz pochodzący z Brąszewic ks. Mirosław Lipka, wikariusz parafii w Burzeninie.

Boisko jest obiektem szkolnym, ale przeznaczonym nie tylko dla jej uczniów. Po godzinach pracy podstawówki mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy gminy.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23