^ Powrót na górę

 

 

Gruzja – raj Adama i Ewy

Rozmiar tekstu:

pbp
Trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce dla Adama i Ewy, niż Gruzja – mówiła sieradzka podróżniczka Anna Kufel-Dzierzgowska podczas spotkania w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

– Gruzja zrobiła na mnie przeogromne wrażenie, może dlatego, że był to pierwszy daleki kraj, do jakiego pojechałam jeszcze jako dyrektor muzeum. Do tamtego czasu podróżowałam tylko po bliskiej zagranicy. W Suchumi spotkałam rodowitego sieradzanina, który opuścił miasto rodzinne w 1934 r. i wrósł w gruzińską społeczność. To z Gruzji przywiozłam do domu pierwszą wodę morską. Przyniosłam ją do pracy, by moi współpracownicy spróbowali, jak smakuje – wspomina podróżniczka.

„Oblicza Gruzji – historia” było pierwszym z cyklu trzech spotkań z Anną Kufel-Dzierzgowską, poświęconych Gruzji. Tematem drugiego, planowanego na 30 listopada, będą przygody przeżyte podczas pobytu w tym kraju. Podczas trzeciego spotkania – dla którego nie ustalono jeszcze terminu, ale będzie to na pewno karnawał – podróżniczka opowie o świętowaniu i zabawie po gruzińsku.

T.O.