^ Powrót na górę

 

 

Brenen Polska – nowa fabryka w powiecie

Rozmiar tekstu:

brenen
Starosta sieradzki Mariusz Bądzior wziął udział w uroczystym otwarciu kolejnego nowego zakładu produkcyjnego w powiecie. Po Ceramice Tubądzin działalność zainaugurowała firma Brenen Polska, producent farb i lakierów przemysłowych. Jej fabryka powstała przy ul. Kaliskiej w Warcie.

W 2010 r. firma podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt opiewał na 20 mln złotych. Tyle kosztowała budowa zakładu w Warcie. Powstał on na dwuhektarowej działce, kupionej od gminy w 2011 r. Budowa hali trwała rok. Zakończyła się w połowie 2015 r.

– Sercem firmy jest dział badawczo-rozwojowy, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny. Przywiązujemy do niego dużą wagę, bo nowoczesne firmy bez know-how nie istnieją. Tyle że większość przedsiębiorstw kupuje gotową technologię, podczas gdy my opracowujemy ją sami. W laboratorium zatrudniamy doświadczonych chemików i techników, którzy testują nowe produkty. Po przejściu trzystopniowej skali wdrożeniowej materiały te trafiają na produkcję – wyjaśnia Henryk Włodarczyk, współwłaściciel firmy. Swoje produkty Brenen wprowadza na rynek pod nazwą handlową Visto.

Oficjalne otwarcie hali produkcyjnej odbyło się w piątkowe popołudnie 2 grudnia w obecności m.in. właścicieli Brenen Polska, władz samorządowych Powiatu Sieradzkiego oraz Gminy i Miasta Warta, a także pracowników firmy. Symboliczną wstęgę przecięli: Henryk Włodarczyk, starosta sieradzki Mariusz Bądzior i burmistrz Warty Jan Serafiński. Uroczystego poświęcenia hali produkcyjnej dokonał ojciec Sławomir Zaporowski, gwardian klasztoru Ojców Bernardynów w Warcie.

Brenen już planuje rozwój. W przyszłym roku w zakładzie powstanie sektor naprawy samochodów, a w ciągu kilku kolejnych lat kompleks zostanie rozbudowany o dwukondygnacyjne 800-metrowe laboratorium i kolejną halę z czterema wysokowydajnymi, zautomatyzowanymi urządzeniami produkcyjnymi. – W tej chwili wykorzystujemy zaledwie około pięciu procent możliwości naszej bazy technologicznej, a więc daleko jesteśmy od tego, co by nas satysfakcjonowało. Potencjał produkcyjny zakładu jest ogromny – zapewnia Henryk Włodarczyk. Brenen Polska docelowo chce zatrudnić 100 osób. Na razie ma 40 pracowników.

T.O.

31  1

2  3

4  5

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30