^ Powrót na górę

 

 

Starostwo przyłączyło się do Szlachetnej Paczki

Rozmiar tekstu:

paczka
Po raz piąty urzędnicy Powiatu Sieradzkiego wsparli ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka.
W tym roku przygotowali ją pracownicy Starostwa Powiatowego, Powiatowego Zarządu Dróg i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Sieradzu, wsparci także przez prywatną osobę z zewnątrz.

Idea Szlachetnej Paczki jest prosta: wolontariusz przeprowadza wywiad środowiskowy z rodzinami i na podstawie uzyskanych informacji decyduje o włączeniu jej do projektu. Opisy rodzin trafiają do bazy, z której darczyńca wybiera tę, której chce pomóc.W tym roku uczestnicy Szlachetnej Paczki z sieradzkiego starostwa udzielili pomocy materialnej mieszkance powiatu sieradzkiego, która wraz z 11-letnim dzieckiem stała się ofiarą przemocy domowej.

Efektem przeprowadzonej w ramach projektu zbiórki było ponad 1700 złotych oraz artykuły spożywcze suche, warzywa, odzież, obuwie, kosmetyki, materiały szkolne i pościel.

Za zebrane pieniądze udało się, zgodnie z zapotrzebowaniem rodziny, kupić żywność, chemię, podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego (lodówka, pralka i kuchnia gazowa). Pieniędzy starczyło również na drobne prezenty świąteczne.

T.O.