^ Powrót na górę

 

 

ŚDS w Rożdżałach pierwszy w „Świętach na wesoło”

Rozmiar tekstu:

sds
Przedstawienie bożonarodzeniowe, przygotowane przez mieszkańców i terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Rożdżałach, zajęło pierwsze miejsce w konkursie „Święta na wesoło”, zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Spektakl przedstawia historię świętej rodziny, która tuż przed świętami Bożego Narodzenia próbuje wynająć mieszkanie. – Pomysł jego wystawienia zrodził się po warsztatach teatralnych zorganizowanych w ŚDS, a także po naszej wizycie w łódzkim teatrze „Arlekin” – mówi Jolanta Nowicka, dyrektor ŚDS w Rożdżałach.

Trzynastego grudnia przedstawienie zostało pokazane na 10. integracyjnych świątecznych spotkaniach osób niepełnosprawnych województwa łódzkiego „Święta u Dobrych Aniołów” w Tomaszowie Mazowieckim. W ramach imprezy odbył się konkurs teatralny „Święta na wesoło” i spektakl zajął w nim pierwsze miejsce. Tydzień później przedstawienie zostało pokazane podczas spotkania opłatkowego w ŚDS.

Nie jest to jedyny sukces mieszkańców domu, odniesiony podczas „Świąt u Dobrych Aniołów”. Do Rożdżał wrócili oni także jako laureaci trzeciego miejsca w konkursie kulinarnym. Tę wysoką lokatę zdobyli za słodkiego anioła.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19