^ Powrót na górę

 

 

DuraSier – sieradzki tandem energetyczny

Rozmiar tekstu:

muzeum
Dura – to Paweł Duraj, sieradzki grafik, a Sier – Ryszard Sierociński, wydawca i fotograf. Obaj panowie od 27 lat wspólnie tworzą wydawnictwa o regionie. W czwartek 26 stycznia będą gośćmi Muzeum Okręgowego w Sieradzu.

Będzie to kolejne spotkanie w ramach Studium Regionalnego – cyklu spotkań prezentujących sylwetki osób w jakiś sposób zasłużonych dla regionu i jego promocji.

Dzięki współpracy duetu wydawniczego Paweł Duraj – Ryszard Sierociński przez 27 lat na rynku księgarskim pojawiło się około 130 wydawnictw. W większości są to opracowania albumowe poświęcone miejscom i miejscowościom; dla przykładu: „Z biegiem Warty. Impresje fotograficzne”, „Sieradz. Moje miasto”, „Siedem wieków fary wieluńskiej”, „Między Wartą a Nerem”, „Załęczański Park Krajobrazowy”, „Skarby Łęczycy”, „Kępno i okolice” oraz „Sieradzka księga pokoleń”. Ponad ćwierć wieku współdziałania obu panów przyniosło też około 1,5 tys. mniejszych publikacji i akcydensów – kalendarzy, ulotek i materiałów reklamowych.

Spotkanie z tandemem DuraSier odbędzie się w czwartek o godzinie 17:00 w sali rycerskiej Muzeum Okręgowego (ul. Dominikańska 2).

T.O.

26.01.17